Elektrośmieci nazywane inaczej ZSEE to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające na prąd lub na baterie – czyli np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki, kuchenki, zmywarki i wszelkie drobne urządzenia AGD jak ekspresy do kawy, tostery a także zużyte świetlówki i LED-y. Co ważne, to takich elektrośmieci nie możemy wrzucać do zwykłego komunalnego kosza na śmieci, co gorsza wyrzucać w lesie ani na żadnych innych terenach do tego nie przeznaczonych. Grozi za to kara grzywny nawet do 5000 złotych!

Elektrośmieci można bezpłatnie oddać w naszym punkcie zbierania w Zgierzu, przy ul. Andrzeja Struga 35, bądź w przypadku dużego sprzętu skorzystać z usługi odbioru bezpośrednio z domu czy mieszkania. Nasi pracownicy wyniosą i zabiorą taki sprzęt z garażu, piwnicy, strychu – jest to bardzo wygodna opcja.

Dlaczego nie można ich wyrzucać do kosza? Takie elektroodpady cechuje wysoka zawartość substancji niebezpiecznych, które są szkodliwe dla człowieka i całego środowiska naturalnego. W przypadku takiego porzucenia mogłoby dojść do skażenia gleby, wody, a nawet powietrza. Poza znanym freonem, do szkodliwych substancji zawartych w odpadach elektrycznych i elektronicznych możemy zaliczyć także związek boru (komputery), chrom (metalowe elementy są nim powlekane),
ołów (akumulatory), kadm (baterie), czy rtęć (świetlówki, termometry).

Elektrośmieci to odpady typowe dla gospodarstw domowych oraz firm i instytucji. Ulegają one zużyciu, psują się, czy po prostu kupujemy nowe w ich następstwo.

Odbiór elektrośmieci
od osób prywatnych

więcej

Nasza oferta odbioru elektroodpadów skierowana jest do osób prywatnych, które chciałyby pozbyć się legalnie starego lub zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Decydując się na przekazanie odpadów jak stara lodówka, pralka, telewizor, komputer – możecie być Państwo pewni, że zostaną one poddane procesowi recyklingu. Nasze wieloletnie doświadczenie, nowoczesny park maszynowy oraz odpowiednie zaplecze logistyczne sprawia, że jesteśmy liderem w zakresie odbioru elektrośmieci na terenie Łodzi oraz Zgierza. Zapraszamy!

Odbiór elektrośmieci
od firm i instytucji

więcej

Czech Recykling to doświadczony partner w biznesie. Zdajemy sobie sprawę, jak istotny jest terminowy odbiór odpadów elektrycznych i elektronicznych z Państwa firm i instytucji publicznych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, nasza firma zapewnia terminowy i bezpłatny odbiór elektroodpadów od przedsiębiorstw, urzędów. Naturalnie każdy odbiór takich odpadów potwierdzamy przekazując kartę przekazania odpadu. Zachęcamy do zapoznania się z listą odbieranych przez nas elektroodpadów, dostępną tutaj.

dostosowywanie się
do potrzeb klienta

terminowość
wykonywanych usług

wieloletnie
doświadczenie

w 100%
polski kapitał